KUTU MENÜ NEDİR?

Kutu Menü gün içinde sizlerden gelen talepler doğrultusunda, Modifiye Atmosfer Paketleme (MAP) teknolojisi ile hiçbir katkı maddesi kullanılmadan üretilerek paketlenen yeni nesil yemek hizmetidir. Kutu Menü’de hijyen, kalite, lezzet bir arada sunulur. Buzdolabınızda ambalajı açılmadan 7 gün raf ömrünü ve tazeliğini korur. Kutumenü’de kaliteyi ekonomik fiyata alma imkanınız vardır. Kutumenü, sunduğu menüyü daha az kârla satar; talep miktarına göre son adedine kadar fire verilmeden hazırlanır. Az sayıda yüksek kârlı satışı değil, az kârlı kaliteden ödün vermeden sürümlü satışı amaç edinir.

MAP Teknolojisinin Amacı ve Faydaları Nedir?

Kutu Menü MAP teknolojisi, ambalaj materyali – gıda – çevre atmosferi arasındaki dengeye dayanan bir yaklaşım uygulamaktadır. Biyokimyasal, enzimatik ve mikrobiyolojik olayları engelleyerek bozulmayı kontrol altına almak amacıyla havada bulunan farklı gazlardan (oksijen ve azot) yararlanmaktadır. Yemekler, bu sistemle koruyucu-katkı maddelerine ihtiyaç duyulmadan yüksek ısı ve basınca dayanıklı özel kaplara konularak ambalajlanmaktadır. Özel kaplar 140° dereceye kadar plastik salınımı vermez. İlk pişirildiği andaki tazeliğini ve lezzetini son tüketim tarihine kadar korur. Yemeklerimiz ve tatlılar birinci sınıf kaliteli ürünler kullanılarak 2000m2 Gıda Güvenliği sistemi (ISO 9001/ISO22000) bulunan tesislerimizde üretilir. Tatlılar kendi imalatımız olup % 100 toz şeker kullanılır.

Yemeğimi nasıl ısıtmalıyım?

Kutu içeriğinde gelen plastik yemek kabı, en güvenli gıda taşıma kabı olarak kabul edilen pp5 standartlarındadır. Biz yemeğinizi mikrodalga fırınlarda ısıtmanızı öneriyoruz. Isıtma işlemini; kap üzerindeki koruyucu, kolay açılabilen folyo kapak üzerine birkaç küçük delik açarak, ısı ayarı max. süre 1,5 ile 2 dakikaya getirerek ısıtabilirsiniz. Ayrıca 80° dereceye ayarlanmış klasik fırınlarda, 15 dakika ısıtmanız yeterlidir.

Yemekler beklenmedik nedenler ile gelmez ise bilgilendirilme ve ödemenin iadesi nasıl olacaktır?
Sipariş verdiğiniz yemekler üretilemez veya adresinize ulaştırılamaz ise, Sipariş teslim günü 10.30′a kadar tarafınıza SMS – Whatsapp ile bilgi verilecektir. Ödediğiniz ücret gün içinde kartınıza veya EFT ise hesabınıza iade edilecektir.

Siparişlerinizi Pazar hariç her gün saat 16:00’ya kadar verebilirsiniz. Gün içerisinde verdiğiniz siparişler, ertesi gün 12:00’den önce adresinize teslim edilir.